Kraj

Partia Teraz! w likwidacji. Ryszard Petru zakłada nowe ugrupowanie polityczne

Ryszard Petru postanowił zlikwidować partię Teraz! i założyć nowe ugrupowanie. Powodem takiej decyzji była kwestia… zmiany nazwy partii, gdyż były przewodniczący Nowoczesnej chciał, aby nosiła ona nazwę “Teraz! Ryszarda Petru”.

Teraz! jest w procesie likwidacji – wynika ze sprawozdania finansowego za ubiegły rok, opublikowanego przez Państwową Komisję Wyborczą. Powodem stanowił sądowy problem ze zmianą w statucie. Chodzi o zmianę nazwy ugrupowania.

W grudniu złożyliśmy wniosek do sądu o zmianę nazwy ale procedury się przeciągały aż do marca tego roku. Wtedy postanowiliśmy wyrejestrować partię i złożyliśmy wniosek o nową partię – Teraz! Ryszarda Petru – tłumaczy Adam Kądziela, bliski współpracownik byłego lidera Nowoczesnej.

Partia miała również problem w postaci opóźnienia przy złożeniu sprawozdania finansowego, o czym poinformowało PKW. Kądziela tłumacz jednak, że zmiany nie miały żadnego związku z opóźnieniem partii przy składaniu tego dokumentu. ” Partia nie miała żadnych przepływów finansowych, to była formalność” – tłumaczy Kądziela.

Teraz! była projektem dawnych działaczy Nowoczesnej – Ryszarda Petru oraz Joanny Scheuring-Wielgus, który wystartował w połowie listopada 2018 roku.

Źródło: Onet Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij