Kraj

Homoterroryzm! Polski oddział IKEA zwolnił pracownika… bo cytował Biblię komentując ideologiczną agitację pracodawcy

O tej bulwersującej sprawie poinformował Instytut Ordo Iuris, który zajął się dyskryminowanym pracownikiem sieci IKEA. Według komunikatu umieszczonego na stronie Instytutu, mężczyzna pracujący dla popularnej sieci meblarskiej został zwolniony, gdyż na ideologiczną agitację pracodawcy, która prowadzona była na wewnętrznym forum internetowym firmy, odpowiedział… fragmentem Pisma Świętego.

– Stało się tak, mimo że jego praca była pozytywnie oceniana przez klientów i przełożonych. Postępowanie władz Ikei stanowi naruszenie prawa i wewnętrznych standardów przedsiębiorstwa. Instytut Ordo Iuris złożył w imieniu mężczyzny pozew domagając się uznania wypowiedzenia za bezskuteczne, a także wypłaty odszkodowania i przekazania środków na cele charytatywne – informuje Ordo Iuris.

Według OI, wpis pracownika sieci IKEA stanowił komentarz do artykułu, który propagował ideologię ruchu LGBT. Mężyczyzna wyraził negatywną opinię na temat tekstu i wkleił fragment Pisma Świętego. Wypowiedź ta zirytowała jego przełożonych, którzy – zdaniem OI – bezprawnie wypowiedzieli mu umowę o pracę. Zdyscyplinowano nawet te osoby, które polubiły wpis zwolnionego pracownika!

– W treści wypowiedzenia pracodawca wskazał, że przyczyną zwolnienia jest naruszenie wewnętrznych regulaminów sklepu Ikea oraz „naruszenie zasad współżycia społecznego”, a także „utrata zaufania” do pracownika. W opinii prawników Ordo Iuris przyczyny zwolnienia wskazane przez pracodawcę są nieprawdziwe. Nie znajdują one odzwierciedlenia w rzeczywistości i stanowią arbitralną oraz subiektywną ocenę Ikei, której poddane zostały wyłącznie światopogląd, wiara i religia pracownika. Jak wynika z całokształtu okoliczności ujawnionej sprawy, rzeczywistą przyczyną zwolnienia pracownika było wyrażenie przez niego poglądu odwołującego się do wartości katolickich – czytamy na stronie Ordo Iuris.

IKEA nie chciała odnieść się do całej sprawy. We wpisie umieszczonym na Twitterze firma poinformowła, że „nie komentuje spraw personalnych”.

– W IKEA tworzymy otwartą i tolerancyjną kulturę, przestrzegamy zasad równego traktowania i nienaruszania godności pracowników – napisali przedstawiciele meblarskiego giganta.

Źródło: Stefczyk.info za Ordo Iuris Autor: ac
Fot. Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij