Kraj

Babcia zabiła własną wnuczkę, bo ta nie chciała nosić muzułmańskiej chusty

Tragedia w  obozie dla uchodźców Al-Hol w północno-wschodniej Syrii.  Jak donosi “Rzeczpospolita”,  jedna z kobiet przebywających w ośrodku zamordowała swoją czternastoletnią wnuczkę, bo ta nie chciała nosić nikabu.

Pochodząca z Azerbejdżanu Hedija już wcześniej wielokrotnie miała “napominać” swoją wnuczkę. Portal hawarnews.com, powołując się na źródła w szpitalu, podaje, że dziewczynka była brutalnie bita, a jej ciało było okaleczone. Sekcja zwłok wykazała, że została uduszona.

Większość z blisko 70 tys. uciekinierów przebywających w ośrodku przybyła tam z terenów wschodniego brzegu Eufratu, najdłużej zajmowanej przez ISIS. “Rz”zwraca uwagę, że mimo wyeliminowania bojowników tzw. Państwa Islamskiego z terenów północnej i wschodniej Syrii, to w tamtejszym społeczeństwie wciąż popularne są głoszone przez nich hasła. Wielu spośród uchodźców wciąż popiera doktrynę głoszoną przez fanatyków.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij