Kraj

Para prezydencka ma powód do dumy. Imponujące osiągnięcie Kingi Dudy

Dla Kingi Dudy zaczyna się bardzo ważny okres w życiu. Córka prezydenta skończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim, uzyskując tytuł magistra nauk prawnych i może myśleć powoli nad rozpoczęciem kariery prawniczej. A ta może być dla prezydentówny niezwykle owocna już na samym starcie, bowiem Kinga Duda może popisać się imponującym CV, które otwiera jej szeroki wachlarz możliwości.

Dziennikarzom “Super Expressu” udało się dotrzeć do CV córki Andrzeja Dudy, które wygląda okazale. Pomimo młodego wieku i niedawno skończonych studiów Kinga Duda może pochwalić się ogromnym doświadczeniem. Dziewczyna m.in. odbyła staże w renomowanych kancelariach prawniczych, również międzynarodowych, a także w Parlamencie Europejskim. Co więcej Kinga może pochwalić się także reprezentowaniem uczelni na konkursach prawniczych czy też skończeniem amerykańskich programów szkoleniowych. Z tak bogatym CV córka prezydenta nie musi się martwić o swoją przyszłość, gdyż to właśnie o nią będą walczyli między sobą pracodawcy.

Studia prawnicze dają dużo większe możliwości. Gdy ma się bogate CV i zna języki obce, po ich ukończeniu można robić karierę w administracji, w międzynarodowych organizacjach w Brukseli, ONZ, czy Banku Światowym. Prawnicy są też bardzo cenieni w dyplomacji – ocenił jeden z dziennikarzy.

Jej Curricullum Vitae zostało zaprezentowane także znanej headhunterce Natalii Bogdan, która również docenia wysiłek, jaki włożyła w swoją przyszłość Kinga Duda.

– Jest imponujące, mimo młodego wieku. Widać, że już na studiach dbała o to, żeby zdobywać nie tylko wiedzę, ale także doświadczenie. Odbyła już pięć staży – pierwszy rozpoczęła jeszcze przed studiami. Należała do dwóch kół naukowych i nawiązała współpracę z międzynarodowymi organizacjami. Doskonale zna angielski, zdobyła najwyższy certyfikat, który można uzyskać w Polsce. To odpowiedzialna, zaangażowana osoba, która postawiła na edukację i rozwój i wie czego chce od życia. Bez problemu znajdzie pracę w Polsce lub za granicą – oceniła.

Źródło: Super Express Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij