Kraj

Prof. Matczak znów zaskakuje. Prawnik działania przeciwko podejrzanemu o zabójstwo Kristiny nazywa… nagonką PiS-u

Zatrzymanie przez organy ścigania Jakuba A., który przyznał się do morderstwa 10-letniej Kristiny, było jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń w Polsce w ciągu ostatnich kilku tygodni. Jednak zdaniem prof. Matczaka wobec podejrzanego czołowi politycy PiS mają stosować nagonkę.

Nagonka głównych polityków PiS na podejrzanego z Mrowin jest działaniem stricte politycznym. W ten sposób tresuje się społeczeństwo do ślepego zaufania, że to partia wydaje wyroki – jeśli kogoś aresztuje, jest winny, jeśli nie prowadzi śledztwa, jest niewinny. Jakże to wygodne – napisał Matczak na Twitterze.

Nie jest to pierwsza opinia osoby związanej ze środowiskiem totalnej opozycji, która przez wiele osób została uznana za broniącą głównego podejrzanego w sprawie zabójstwa 10-latki z Mrowiny. Kilka dni temu światło dzienne ujrzało oświadczenie Rzecznika Praw Obywatelskich, który był oburzony faktem skucia kajdankami zespolonymi oraz zastosowaniem chwytu obezwładniającego wobec Jakuba A. Dodatkowo wyprowadzenie niekompletnie ubranego podejrzanego w sprawie zabójstwa Kristiny oraz przesłuchiwanie go w nocy Adam Bodnar zakwalifikował jako “pogwałcenie praw człowieka”.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij