Kraj

Sędzia z KRS padł ofiarą zamachu

Sędzia Dariusz Drajewicz, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądowniczej, padł ofiarą zamachu – ktoś wykręcił śruby mocujące koło w jego samochodzie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

O zdarzeniu jako pierwszy poinformował twitterowy profil Justice Watch (@KastaWatch). W samochodzie sędziego podczas jazdy odpadło koło. Za kierownicą siedziała wtedy jego żona. Jechała na tyle wolno, że udało jej się nie stracić panowania nad kierownicą.

Według Justice Watch auto sędziego, którym często przewozi dziecko, było nowe i odpowiednio serwisowane. Wezwana na miejsce zdarzenia policja stwierdziła, że ktoś celowo odkręcił śruby mocujące jedno z przednich kół. Mogło się to skończyć tragedią gdyby koło odpadło przy większej prędkości albo na zakręcie.

Według TVP Info sprawę badają pod nadzorem prokuratora funkcjonariusze Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji.

Źródło: TVP Info Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij