Kraj

Poseł Mieszkowski chciałby utworzenia “Rzeczypospolitej Europejskiej”. “Jestem zwolennikiem odejścia od państw narodowych”

Poseł Krzysztof Mieszkowski (Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska) udzielił wywiadu Dziennikowi Gazecie Prawnej. Przedstawił się w nim jako zwolennik dalszej integracji europejskiej – nawet jeśli wiązałoby się to z utratą przez Polskę niepodległości.

Mieszkowski powiedział DGP, że jest zwolennikiem utworzenia Rzeczpospolitej Europejskiej. Ten twór miałby mieć wspólną walutę, politykę zagraniczną a także wspólny rząd i prezydenta „Naturalnie takie państwo miałoby przede wszystkim wspólną konstytucję” – podkreślił. “Jestem zwolennikiem Rzeczypospolitej Europejskiej, czyli odejścia od państw narodowych. Taki kierunek musimy przyjąć” oznajmił poseł klubu Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska.

Kiedy zwrócono mu uwagę, że jego wizja równałaby się likwidacji Polski, poseł Mieszkowski stwierdził, że „jesteśmy dziś częścią UE i bylibyśmy w przeszłości częścią Rzeczypospolitej Europejskiej, tak jak województwo śląskie jest częścią Polski”. Zdaniem Mieszkowskiego stworzenie Rzeczypospolitej Europejskiej to ewolucja a nie rewolucja. „W tę stronę zmierza Europa i nie widzę powodów byśmy się z tego wycofali” – powiedział.

Źródło: TVP Info Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij