Kraj

PiS przejmuje Wyborczą? Zaufany człowiek Joachima Brudzińskiego w radzie nadzorczej Agory

Rada nadzorcza Agory, wydawcy Gazety Wyborczej, wybrała nowy skład. Trafił do niego zaufany człowiek Joachima Brudzińskiego.

Jedyną zmianą w nowej radzie będzie to, że Andrzeja Dobosza zastąpi Tomasz Karusewicz. Jego kandydaturę rekomendowało PZU OFE Złota Jesień, właściciel 17,5 procent udziałów w Agorze. Poparło ją aż 94% akcjonariuszy.

Sam Karusewicz jest postacią, która nie jest szeroko znana ani szczególnie aktywna politycznie. Brak informacji aby należał do jakiejkolwiek partii. W 2002 roku pełnił tylko funkcję skarbnika zachodniopomorskiego PiSu a w 2016 był pełnomocnikiem partii w wyborach samorządowych.

Puls Biznesu twierdzi jednak, że to tylko pozory. Karusewicz ma bowiem uchodzić za bliskiego i zaufanego współpracownika europosła Joachima Brudzińskiego, wiceprezesa PiS i szefa struktur tej partii na Pomorzu Zachodnim.

Na razie nie wiadomo jak obecność człowieka PiSu w radzie nadzorczej Agory wpłynie na działanie Gazety Wyborczej. Cytowany przez PB medioznawca, profesor Tadeusz Kowalski, twierdzi, że jego obecność nie wpłynie raczej na linię programową pisma ani na ilość reklam ze strony spółek skarbu państwa. Specjalista od wizerunku publicznego Wiesław Gałązka twierdzi jednak, że dzięki niemu PiS uzyska wewnętrzną wiedzę o sytuacji w Agorze.

Źródło: Business Insider Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij