Świat

Szef Parady Równości składał propozycje seksualne 14-latkowi. To urzędnik MSZ

Dziennikarze śledczy szwedzkiego dziennika “Svenska Dagbladet” stworzyli fikcyjne konto 14-letniego chłopca, w celu zbadania problematyki pedofilii wśród szwedzkiej społeczności LGBT. Rezultaty okazały się szokujące. Zainteresowanie małoletnim wyraziła ponad setka osób, w tym m.in. jeden z “menadżerów” sztokholmskiej parady równości, który pracuje w szwedzkim MSZ.

14-letni David był jedynie fikcyjną postacią wymyśloną przez reporterów szwedzkiej gazety, którzy chcieli zbadać skalę problematyki pedofilii w środowiskach homoseksualnych. Profil małoletniego został umieszczony na forach oraz aplikacjach zrzeszających osoby ze środowisk LGBT. Wiek chłopca nie odstraszył ponad setki osób, którzy zaoferowali nieletniemu propozycje spotkania o podłożu seksualnym.

Jedną z osób przyłapanych na składaniu niemoralnych propozycji 14-letniemu chłopcu był urzędnik zajmujący wysokie stanowisko w szwedzkim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Ten sam mężczyzna był jednym z organizatorów “Stockholm Pride”, największej parady równości w Szwecji, organizowanej od 1998 roku. Nazwisko urzędnika nie zostało ujawnione przez dziennik, jednak została zaprezentowała treść wiadomości, jakie do chłopca miał wysyłać mężczyzna. Zgodnie z relacją “Svanska Dagbladet” organizator marszu równości wiele mówił z chłopcem o seksie BDSM, określając siebie jako “dominującego”, który nauczy go wszystkiego na temat tego rodzaju “rozrywki”. Mężczyzna nie ukrywał, że chce poznać chłopca w celach seksualnych, co więcej prosił go, aby ten wysłał mu swoje nagie zdjęcia oraz filmy.

Zarówno Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Szwecji, jak i pozostali organizatorzy Stockholm Pride nie chcą komentować tej sprawy.

Źródło: Svenska Dagbladet Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij