Kraj

Premier w urodziny Lecha i Jarosława Kaczyńskich: prezydent Lech Kaczyński budował silne, solidarne i podmiotowe państwo

Prezydent Lech Kaczyński budował silne, solidarne i podmiotowe państwo; dziś najpełniej możemy oddać Prezydentowi szacunek codzienną pracą dla Rzeczpospolitej i narodu, który tak kochał – napisał premier Mateusz Morawiecki.

Dziś przypada 70. rocznica urodzin Lecha i Jarosława Kaczyńskich.

“Prezydent Lech Kaczyński budował silne, solidarne i podmiotowe państwo. Zawsze na pierwszym miejscu stawiał służbę polskiemu narodowi i drugiemu człowiekowi. Dziś najpełniej możemy oddać prezydentowi szacunek codzienną pracą dla Rzeczpospolitej i narodu, który tak kochał” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

We wtorek wieczorem w Krakowie w katedrze na Wawelu odprawiona zostanie uroczysta msza św. Spodziewana jest obecność prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, marszałków Sejmu i Senatu, członków rządu.

Wcześniej we wtorek premier Morawiecki, ministrowie jego rządu, a także Jarosław Kaczyński i politycy PiS oraz przedstawiciele instytucji państwowych złożyli kwiaty przed pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.

Prezydent Lech Kaczyński zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku, udawał się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej; wraz z nim zginęła jego żona i 94 pasażerów, w tym wielu przedstawicieli polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych oraz środowisk pielęgnujących pamięć o zbrodni katyńskiej.

Źródło: PAP Autor: Rafał Białkowski
Fot. PAP/Jakub Kamiński

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij