Kraj

Znaleziono zamordowaną dziewczynkę. Policjanci szukają świadków

Dolnośląscy policjanci proszą o kontakt osoby, które mogą mieć informację które pomogą rozwiązać sprawę martwej 10-latki. Jej zwłoki znaleziono wczoraj w lesie w okolicy miejscowości Imbramowice.

Mieszkająca w miejscowości Mrowiny 10-letnia Kristina wyszła wczoraj ze szkoły około 13. Nigdy jednak nie dotarła do położonego około kilometr dalej domu. Jej matka zaalarmowała policję, ogłoszenia o jej zaginięciu pojawiły się również na lokalnych stronach. W akcji poszukiwawczej wzięli udział policjanci, policyjny helikopter, mieszkańcy okolicy i jej koledzy ze szkoły.

Tuż przed osiemnastą zwłoki dziewczynki odnalazł przypadkowy przechodzień w kompleksie leśnym w Pożarzysku, ok. 5 kilometrów od Mrowin. Policja ujawniła, że według wstępnych oględzin dziewczynka została zamordowana, odmawiając jednak dalszych szczegółów do czasu przeprowadzenia sekcji zwłok. Dziennikarze Gazety Wyborczej ustalili nieoficjalnie, że miała poderżnięte gardło i być może została zgwałcona.

Obecnie policja prowadzi drobiazgowe śledztwo. Rzecznik dolnośląskiej policji nadkomisarz Krzysztof Zaporowski poprosił o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć informacje które pomogą zatrzymać sprawców. Szczególnie zależy im na kierowcach, którzy w czwartek poruszali się samochodem na trasach Ibramowice-Pożarzysko, Pożarzysko-Siedlimowice, Ibramowice-Domanice i Mrowiny-Pożarzysko.

Śledztwo prowadzą pod nadzorem prokuratury policjanci z Wrocławia i Świdnicy.

 

Źródło: Radio Maryja, Gazeta Wyborcza Autor: WM
Fot.

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij