Sport

Mamed Khalidov zatrzymany. Byłemu zawodnikowi MMA zarzuca się poważne przestępstwo

Mamed Chalidow (Khalidov) został zatrzymany w województwie warmińsko-mazurskim przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Byłemu zawodnikowi MMA zarzuca się legalizację kradzionych pojazdów samochodowych.

Na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach funkcjonariusze zatrzymali Mameda K. w sprawie paserstwa luksusowych samochodów – czytamy w oficjalnym oświadczeniu rzecznika Prokuratury Krajowej dla portalu TVP Info.

Kradzione pojazdy miały być nabywane na terytorium Czech. Wśród nich znalazły się samochody takiej jak Range Rover Evoque, Porsche Panamera czy BMW M6.

Mężczyźnie, po doprowadzeniu do prokuratury, zostaną postawione zarzuty, a prokurator podejmie decyzję w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych. Sportowcowi może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Chalidow to pochodzący z Czeczeni zawodnik MMA, który reprezentował Polskę podczas swoich walk stoczonych na ringu. Przez 9 -letnia karierę Mamed stoczył 42 walki, z których wygrał 34. W grudniu ubiegłego roku sportowiec oficjalnie ogłosił zakończenie swojej kariery.

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot. wikipedia

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij