Publicystyka

Ksiądz Isakowicz-Zaleski odpowiada kapitanowi reprezentacji Izraela

Ksiądz Isakowicz-Zaleski odpowiedział na wczorajszy komentarz kapitana reprezentacji Izraela, który wielu Polaków zinterpretowało jako oskarżenie Polski o Holokaust.

„Pochodzę z rodziny która wie co to zagłada” – powiedział w trakcie konferencji przed meczem kapitan reprezentacji Izraela Bibras Natcho – „Jesteśmy świadomi przeszłości i będziemy starali się wygrać to spotkanie”.

Jego słowa wywołały w Polsce ogromną krytykę. Zarzucano mu, że niepotrzebnie miesza politykę do sportu. Wiele osób twierdziło również, że fałszuje historię gdyż jego komentarz sugeruje, że to Polacy odpowiadają za Holokaust i mecz ma być dla reprezentacji Izraela formą zemsty.
Ksiądz Isakowicz-Zaleski również oburzył się na słowa izraelskiego piłkarza. Postanowił mu odpowiedzieć na swoim twitterze. „Głupawe mieszanie sportu z polityką” – napisał – „Jak Izrael chce się odegrać za Holokaust to niech wygrają z Niemcami”.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski zwrócił również uwagę, że Amerykanie nic nie zrobili aby powstrzymać Holokaust, „nawet nie zbombardowali krematoriów i torów do KL Auschwitz”. To, czy takie bombardowanie mogłoby pomóc, jest kwestią dyskusyjną dla wielu historyków, ale faktem jest, że zachodni alianci nie zrobili zbyt wiele aby pomóc ofiarom Holokaustu. Amerykanie przez niemal całą wojnę odmawiali wydawania wiz Żydom uciekającym przed prześladowaniem a kiedy opinia publiczna zmusiła ich do działania – to było ono raczej symboliczne.

REDAKCJA POLECA:

Dziennikarz TVP oskarżony o antysemityzm! Jego koszulka meczowa zdenerwowała środowiska żydowskie. A jaka jest prawda?

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij