Kraj

Kaczyński pozwał znanego posła Platformy Obywatelskiej. Chodzi o naruszenie dóbr osobistych prezesa PiS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości pozwał posła Platformy Obywatelskiej, Krzysztofa Brejzę, za naruszenie jego dóbr osobistych. Chodzi o wypowiedzi polityka opozycji odnośnie spółki Srebrna.

Krzysztof Brejza był jednym z wielu posłów opozycji, którzy głośno komentowali sprawę tzw. taśm Kaczyńskiego, które zostały opublikowane przez “Gazetę Wyborczą” na przełomie stycznia i lutego. Polityk Platformy miał zasugerować wówczas, że Jarosław Kaczyński jest chroniony przez prokuraturę w sprawie inwestycji realizowanej przez spółkę Srebrna. Dodał także, że w przypadku zwycięstwa Platformy w wyborach jesiennych, sprawa zostanie rozwiązana przez “niezależną prokuraturę”.

Wypowiedzi Brejzy nie przypadły do gustu liderowi partii rządzącej. W odpowiedzi na nie Jarosław Kaczyński skierował przeciwko posłowi Platformy Obywatelskiej pozew o naruszenie dóbr osobistych. O całym zajściu poinformowała żona Brejzy za pośrednictwem Twittera, która będzie występowała w roli jego obrońcy podczas procesu cywilnego.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij