Kraj

Wiemy już, kto zastąpi Patryka Jakiego w Komisji Weryfikacyjnej

Patryk Jaki w związku ze zdobyciem mandatu Europosła będzie musiał zrezygnować z piastowanych w kraju funkcji. Wiemy już kto zastąpi go na stanowisku szefa Komisji Weryfikacyjnej.

Komisja Weryfikacyjna została powołana w 2017 roku aby zbadać, czy w Warszawie dochodziło do niezgodnych z prawem reprywatyzacji nieruchomości. Premier Beata Szydło powołała Patryka Jakiego – pomysłodawcę utworzenia komisji – na stanowisko jej przewodniczącego.

Zwycięstwo Jakiego w eurowyborach oznacza jednak, że Komisja będzie potrzebowała nowego szefa. Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało za pośrednictwem Twittera, że na wniosek ministra Ziobro następcą Jakiego zostanie Sebastian Kaleta.

Równocześnie premier powołał go na funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Ten awans był konieczny. Warszawski radny PiS zasiada w komisji od 25 maja 2017 i dotychczas był jej wiceprzewodniczącym ale ustawa na podstawie której powstała wymaga, aby przewodniczący był sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości albo Spraw Wewnętrznych.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij