Kraj

Nawet 20 tysięcy osób wzięło udział w gdańskim “Marszu dla Życia i Rodziny”. Zabrakło prezydent Aleksandry Dulkiewicz

Według organizatorów nawet 20 tysięcy osób wzięło udział w X Marszu Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami Gdańska. Tegoroczna edycja marszu połączona była z celebracją 20. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II na Pomorze. W tej pięknej, patriotycznej uroczystości nie wzięła udziału prezydent Aleksandra Dulkiewicz, choć była zapraszana przez organizatorów. 

– Według szacunków ok. 20 tysięcy gdańszczan przeszło w 10. Trójmiejskim Marszu dla Życia i Rodziny. Ubrani na biało uczestnicy z białymi i czerwonymi balonami ruszyli spod Kaplicy Królewskiej kierując się na teren stoczni – poinformowali organizatorzy „Marszu”.

🎉🎉Od Zieleniaka do Huciska (a końca nie widać!!!) Marsz wypełnił Wały Jagiellońskie 📸 oznaczajcie się na zdjęciu ;)fot. Przemek Świderski Dziennik Bałtycki

Opublikowany przez Marsz dla Życia i Rodziny w Gdańsku Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Większość uczestników wydarzenia przywdziało biały strój, aby podkreślić, że w radosny i pokojowy sposób można promować wartość życia „od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety”.

W czasie „Marszu” śpiewano pieśni religijne i słuchano świadectw wiary. Uroczystości rozpoczęły się od modlitwy prowadzonej przez biskupa Zbigniewa Zielińskiego, który wspominał postać św. Jana Pawła II.

Na „Marszu” nie pojawiła się, pomimo zaproszenia, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która kilka tygodni wcześniej wzięła udział w „Marszu Równości”, imprezie organizowanej przez środowiska lesbijek, gejów i osób transseksualnych.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij