Kraj

Kolejny atak na Kościół. Wrocławskiego księdza ugodzono nożem!

We Wrocławiu doszło do ataku na księdza. Podszedł do niego mężczyzna i po krótkiej rozmowie wbił mu nóż w klatkę piersiową.

Zdarzenie miało miejsce ok. 7 rano przed kościołem NMP na wrocławskim Piasku. Ofiara – jak dowiedział się Stefczyk.info był nią ksiądz Ireneusz Bakalarczyk, kierownik notariatu wrocławskiej kurii i członek Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej – zmierzał do kościoła aby odprawić mszę łacińską kiedy podszedł do niego mężczyzna i wdał się w rozmowę. Po chwili napastnik wyciągnął nóż i ugodził nim księdza.

Ksiądz Bakalarczyk został zabrany przez karetkę do szpitala. Gazeta Wrocławska poinformowała, że przeszedł tam operację płuca. Jego stan jest stabilny i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyzna, który go zaatakował, jest już w rękach policji. Na razie nie wiadomo jaki był motyw zbrodni i czy mężczyzna jest poczytalny.
To już kolejny atak na Kościół do jakiego doszło ostatnio. W sobotę w Rypinie mężczyzna zaatakował siekierą podczas mszy ołtarz.

Źródło: PAP Autor: WM
Fot. Quest-88, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij