Świat

Sieć amerykańskich restauracji chce walczyć z aborcją przez wspieranie adopcji

Wiele amerykańskich firm wspiera finansowo przemysł aborcyjny. Jedna z nich – sieć fast foodów Wendy’s – postanowiła się wyłamać z tego trendu. Zamiast dawać pieniądze aborcjonistom rozpoczęła program, który ma pomóc w adopcji niechcianych dzieci.

„Wspaniałe Dzieci Wendy’s” to program mający na celu pomóc w adopcji tzw. kłopotliwych dzieci, które w normalnych warunkach miałyby małe szanse na znalezienie domu. Chodzi tutaj o dzieci, które są chore, starsze czy mają rodzeństwo. Jednym z elementów tego programu są tzw. kubki sprawy. Są to kubki na napoje na których znajdują się specjalne kody i informacje o adopcji. Kiedy klient zeskanuje ten kod przy użyciu swojego telefonu Wendy’s przekaże 5 dolarów na rzecz założonej przez ich właściciela fundacji pomagającej w adopcjach Dzięki tym pieniądzom – zebrano w ten sposób już pół miliona dolarów – fundacja chce rozszerzyć swoją działalność na całe USA.

Sprawa adopcji dzieci jest szczególnie bliska założycielowi Wendy’s Dave’owi Thomasowi. On sam wychował się bowiem w przybranej rodzinie. Wielokrotnie udawał się do Białego Domu aby być lobbystą na rzecz programów adopcyjnych. W 1990 roku został rzecznikiem narodowego programu adopcji i dwa lata później założył wysoko ocenianą fundację, która pomaga sierotom.

Nowy program Wendy’s spotka się na pewno z krytyką ze strony amerykańskiej lewicy. Sięc Wendy’s była już w przeszłości oskarżana o skrajnie prawicowe sympatie a jej właściciel przekazywał duże sumy na kampanię Trumpa. Pomimo tego Wendy’s jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci restauracji fast food w USA.

Źródło: Breitbart Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij