Wiadomości sportowe z kraju i świata

Piłkarska LN – trzecie miejsce Anglików po rzutach karnych

Piłkarze reprezentacji Anglii zajęli trzecie miejsce w pierwszej edycji Ligi Narodów, pokonując w Guimaraes po rzutach karnych Szwajcarów 6-5. Po 90 minutach i dogrywce był bezbramkowy remis. W wieczornym finale drużyna gospodarzy zmierzy się z Holendrami.

Anglia – Szwajcaria 0:0 po dogr., karne: 6-5.

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).

Po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 0:0, choć w 84. minucie szwajcarskiego bramkarza Yanna Sommera pokonał napastnik Bournemouth Callum Wilson. Trafienie klubowego kolegi Artura Boruca zostało jednak anulowane po analizie wideo (VAR), ponieważ uznano, że w tej akcji doszło do faulu w ofensywie.

Nie był to jedyny moment, kiedy Anglicy byli blisko szczęścia – czterokrotnie piłka po ich strzałach uderzyła w poprzeczkę.

Do wyłonienia zwycięzcy konieczne okazała się seria rzutów karnych. Bohaterem drużyny Garetha Southgate’a był Jordan Pickford. Golkiper Evertonu wykorzystał jedną z “jedenastek”, a nieco później obronił strzał Josipa Drmica, zapewniając swojemu zespołowi zwycięstwo.

W półfinale Anglicy przegrali z Holendrami po dogrywce 1:3, a Szwajcarzy w takim samym wymiarze ulegli Portugalczykom po 90 minutach. Zwycięzcy tamtych meczów zmierzą się w finale, który rozpocznie się o godz. 20.45 w Porto.

Źródło: PAP Autor: