Świat

Kontrowersyjne słowa biskupa o księżach-gejach

“Można być gejem i wieść życie dobrego księdza; ważne jest to, by przestrzegać ślubów czystości, bo to jest prawdziwy wybór” – powiedział w niedzielę prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Becciu. Pedofilię w Kościele nazwał “tsunami”.

“Być gejem to nie grzech, ale bardziej niż o aprobatę dla świata gejów chodzi o szacunek” – podkreślił jeden z najważniejszych watykańskich hierarchów na Festiwalu Idei w Bolonii, zorganizowanym przez dziennik “La Repubblica”.

Kardynał Angelo Becciu położył nacisk na to, że nie można mylić homoseksualizmu z pedofilią.

Nadużycia seksualne – mówił – “to tsunami, które przydarzyło się Kościołowi na całym świecie, to plaga, która dotknęła każdy kraj”.

Odnosząc się do lutowego szczytu w Watykanie na temat walki z pedofilią i ochrony nieletnich, bliski współpracownik papieża oświadczył: “Postanowiliśmy wtedy, że będziemy bardziej surowi w ocenie kandydatów do kapłaństwa”.

“Musimy martwić się o ofiary, przede wszystkim i nade wszystko. One przeżyły dramat, coś najgorszego, co może się wydarzyć” – dodał kardynał Becciu.

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij