Sport

El. ME 2020 – kibice zapowiedzieli bojkot drużyny narodowej

 Kibice piłkarskiej reprezentacji Austrii zapowiedzieli bojkot piątkowego meczu eliminacyjnego mistrzostw Europy ze Słowenią. Jako argument podali konieczność natychmiastowej reformy systemu szkolenia oraz poprawy relacji z sympatykami.

“Nagromadziło się w kilku płaszczyznach zbyt wiele spraw, abyśmy mogli przejść nad nimi do porządku dziennego. Nasz protest powinien spowodować także poprawę relacji piłkarzy z fanami. Reprezentacja nie spełnia naszych oczekiwań” – napisali kibice na stronie internetowej.

Po dwóch porażkach czerwono-biało-czerwoni, podopieczni trenera Franco Fody, zajmują w “polskiej” grupie G eliminacji mistrzostw Europy 2020 czwarte miejsce. W piątek zagrają w Klagenfurcie ze Słowenią.

Na czele tabeli znajduje się Polska – 6 pkt, wyprzedzając Izrael i Macedonię Północną, z którą zmierzy się w piątek – po 4 oraz Austrię i Łotwę – bez punktu.

 

 

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij