Rozrywka

Absurdy multi-kulti. Brytyjska scenarzystka zarzuca serialowi “Czarnobyl” brak… czarnoskórych postaci

“Czarnobyl”, stworzony przez Craiga Mazina mini-serial emitowany przez stację HBO, zbiera niemal same znakomite recenzje. Są jednak i tacy, którym pięcioodcinkowy miniserial produkcji brytyjsko-amerykańskiej nie przypadł do gustu. Jedna z brytyjskich scenarzystek narzeka, że w produkcji opartej na faktycznych wydarzeniach nie występują… czarnoskórzy aktorzy.

“Czarnobyl” przedstawia historię, która wydarzyła się po katastrofie w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Serial błyskawicznie zyskał status wybitnego, notując wysokie wyniki w zestawieniach filmów i seriali na wielu popularnych serwisach. Dowodem na to jest m.in. czołowa lokata w zestawieniu serwisu “IMDB”, gdzie “Czarnobyl” wyprzedził już takie seriale jak “Kompania Braci”, “Breaking Bad” czy “Gra o Tron”.

Jednak w świecie filmów oraz seriali znajdą się też takie osoby, które nie podzielają entuzjazmu większości, przedstawiając swoje odmienne zdanie dla danej produkcji. Z takiego przywileju skorzystała brytyjska scenarzystka Karla Marie Sweet, która na Twitterze podzieliła się swoją opinią. Dość kuriozalną, gdyż kobiecie w serialu opartym na prawdziwych wydarzeniach nie podoba się fakt, iż nie ma w nim… czarnoskórych postaci.

Pod jej postem zebrała się masa komentarzy, głównie negatywnych, w których użytkownicy próbują wytłumaczyć Brytyjce, iż Ukraina w 1986 roku nie była zbyt zróżnicowanym kulturowo i etnicznie państwem.

Źródło: Tocuz.com Autor: JD
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij