Świat

Lewicowy polityk do feministek: “Myślcie zanim rozłożycie nogi”.

Skandaliczne słowa lewicowego polityka. Feministki oburzone słowami na temat aborcji.

Hector Alonso Granados, polityk z meksykańskiego stanu Puebla, wywołał wściekłość feministek. W internetowym talk show powiedział, żeby „myślały zanim rozłożą nogi” aby nie potrzebować potem aborcji.

Przepisy dotyczące aborcji w Meksyku różnią się w zależności od stanu. W Puebla są dosyć restrykcyjne – między innymi stwierdzają, że kobieta, która dokona aborcji po 12 tygodniu ciąży ryzykuje karę do roku więzienia. Ostatnio jednak toczy się tam dyskusja o ich złagodzeniu.
Granados, pomimo bycia członkiem lewicowej Partii Odrodzenia Narodowego (MORENA) jest przeciwnikiem aborcji. Zapytany w internetowym talk show o ustawę, która znacząco obniżyłaby kary za aborcję, powiedział więc „Musisz myśleć zanim rozłożysz nogi. Dlaczego rząd ma sobie radzić z aktem nieodpowiedzialnego seksu? Dlaczego nie chcą zrozumieć, że proszą rząd, podatnika, aby był odpowiedzialny za ich nieodpowiedzialną aktywność seksualną?”

Jego komentarz wywołał furię feministek i innych lewicowych polityków, którzy nazwali go mizoginem. Pojawiły się również głosy, że powinien zostać wyrzucony z partii i złożyć dymisję jako reprezentant stanu Puebla w meksykańskim kongresie.

Granados odniósł się do całej afery na swoim Facebooku. Powiedział, że jego słowa były parafrazą tego, co sam kiedyś usłyszał. Zapowiedział również, że nie zrezygnuje z bycia kongresmenem gdyż był wybierany cztery razy przez ludzi i to daje mu legitymację do rządzenia.

Po raz kolejny podkreślił również swój pogląd na aborcję. „Feministki chcą aby doktorzy, pielęgniarki itp. płacili za ich nieodpowiedzialną aktywność seksualną” – powtórzył – „Prawo już pozwala na aborcję w wypadku gwałtu, zagrożenia życia matki czy chorego płodu. Jestem przeciwnikiem aborcji na życzenie”.

Źródło: Mexico News Daily Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij