Świat

Tragedia w Chinach. Zawaliła się scena z setką dzieci

W chińskim Zhangozhou zawaliła się scena na której znajdowało się ponad sto dzieci. Czternaście zostało rannych, jedno dziecko nie żyje.

Do tragedii doszło w teatrze Złoty Żonkil w Zhangzhou w którym zorganizowana przesłuchania dla młodych tancerzy. W pewnym momencie środkowa część sceny, na której znajdowało się około sto osób, w większości dzieci, zawaliła się. Publiczność rzuciła się im na ratunek, wkrótce pomogli im obecni na miejscu strażacy. Wyciąganie ofiar potrwało ponad 20 minut.

Zawalenie się sceny miało tragiczne konsekwencje. 13-letnia dziewczynka straciła życie. Czternaście innych osób, w tym piątka dorosłych, odniosło rany. Dwie znajdują się w ciężkim stanie.

Władze rzekomo aresztowały trzech pracowników firmy Kunming Queshen, organizatora imprezy. Na razie nie wiadomo co spowodowało tragedię. Wstępne ustalenia wskazują, że scena była przeciążona, ale jeden z organizatorów miał przyznać, że była po prostu za stara i nie wytrzymała obciążenia.

Źródło: Daily Mail Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij