Kraj

Kinga Rusin kontra Zofia Klepacka. Prezenterka TVN zaatakowała słynną sportsmenkę

Medalistka olimpijska w windsurfingu Zofia Klepacka brała udział w nieprzyjemnym incydencie. W pobliżu komisji wyborczej została zaatakowana przez prezenterkę TVN Kingę Rusin, która zaczęła krzyczeć w jej stronę. 

Zdarzenie miało miejsce w wyborczą niedzielę. Jak poinformowała Klepacka na FB Rusin zaczęła krzyczeć w jej stronę „Wstyd, wstyd!”. „Chciałam pani powiedzieć, że to jest wstyd” – powiedziała prezenterka TVN po tym, gdy Klepacka do niej podeszła – „Straszny wstyd, chciałam, żeby mnie pani usłyszała. Czego się pani Zofia powinna wstydzić? Tego, że obraża ludzi”.

„W porównaniu z panią na pewno nikim, ale proszę dać mi dokończyć” – odpowiedziała na pytanie sportsmenki o to, co w życiu osiągnęła i kim jest – „Osiągnęła pani wielki sukces w sporcie i chwała pani za to ale pisanie homofobicznych wpisów, obrażanie ludzi…”

Niechęć Rusin do Klepackiej, mistrzyni świata i finalistki olimpijskiej ma związek z poglądami sportsmenki. Klepacka w zdecydowany sposób wystąpiła przeciwko warszawskiej karcie LGBT, co wywołało wściekłość liberalnych mediów. „Pamiętajcie o wartościach, w jakich wzrastaliśmy: Bóg, Honor, Ojczyzna” – mówiła wtedy Klepacka – „LGBT może nam podskoczyć”.

Prezenterka TVN odniosła się do incydentu na swoim instagramie. „Wstyd pani Zofio – powiedziałam to mijając Panią i powtórzę to tutaj raz jeszcze” – napisała – „Nagrała pani mnie i moją rodzinę (chociaż mama wyraźnie powiedziała, że sobie tego nie życzy). Ciekawy sposób na fejm w prawicowych mediach”.

View this post on Instagram

Wyjątkowy dzień w wyjątkowym towarzystwie. Wchodząc do lokalu wyborczego minęłyśmy reprezentantkę Polski w windsurfingu, która ostatnio bardziej niż z wyczynów sportowych słynie z homofobicznych, agresywnych wypowiedzi, za które musiała nawet przeprosić swoją koleżankę z kadry (przeprosiny później odwołała). Jako medalistka Olimpijska powinna wiedzieć, że koła na fladze olimpijskiej symbolizują różnorodność i jedność ludzi. Skoro tak bardzo jej to nie pasuje to może nie powinna brać udziału w Igrzyskach? Podziwiam za wyniki sportowe, ale wstyd mi, że osoba która reprezentuje nasz kraj kojarzy się na świecie z pogardą i nienawiścią dla ludzi, którzy myślą i czują inaczej niż ona. Wśród sportowców są też osoby homoseksualne osiągające nieprawdopodobne sukcesy. Czy Klepacka nie podaje im ręki? A może oni jej…? Wstyd pani Zofio – powiedziałam to mijając Panią i powtórzę to tutaj raz jeszcze. Nagrała Pani mnie i moją rodzinę (chociaż moja mama wyraźnie powiedziała Pani, że sobie tego nie życzy). Ciekawy sposób na fejm w prawicowych mediach. Może liczy Pani na medal, tym razem od prezydenta: „medal za ofiarność i odwagę”, w uzasadnieniu: ryzykując życiem odważyła się nakręcić Rusin. Ps. Prawicowi sensaci grzmią, że zaatakowałam Klepacką i krzyczałam. Serio? Pokażcie mi to nagranie? Ja stałam spokojnie, kiedy pani Klepacka ruszyła na mnie dzierżąc w dłoni oręż w postaci telefonu. Pokrzykiwała, obrażała mnie i nagrywała moją rodzinę, bez jej zgody.

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Źródło: Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij