Rozrywka

Kolejny atak na Zofię Klepacką. Borys Szyc: “Jesteś żałosna, dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła, bo przynosisz wstyd”

To, co przydarzyło się Zofii Klepackiej, polskiej medalistce olimpijskiej w windsurfingu, musi budzić przerażenie. Widać, że w świecie antywartości osoby o prawicowych poglądach są nieustannie szykanowane, prześladowane i poddawane środowiskowej presji. Regularnie doświadcza tego polska sportsmenka, która jest atakowana (także przez warszawskich celebrytów) z powodu swoich konserwatywnych przekonań. Ostatnio napadła na nią Kinga Rusin, prezenterka TVN-u. Później do tego, aby Zofia Klepacka oddała swoje medale, wezwał aktor Borys Szyc.

Kolejna odsłona konfliktu “Zofia Klepacka kontra lewactwo” miała miejsce w wyborczą niedzielę. Jak poinformowała sportsmenka na FB, Kinga Rusin zaczęła krzyczeć w jej stronę „Wstyd, wstyd!”. „Chciałam pani powiedzieć, że to jest wstyd” – krzyczała prezenterka TVN-u. Po tym, gdy Klepacka do niej podeszła, Rusin powtórzyła: „Straszny wstyd, chciałam, żeby mnie pani usłyszała. Czego się pani Zofia powinna wstydzić? Tego, że obraża ludzi”.

„W porównaniu z panią na pewno nikim, ale proszę dać mi dokończyć” – odpowiedziała na pytanie sportsmenki o to, co w życiu osiągnęła i kim jest – „Osiągnęła pani wielki sukces w sporcie i chwała pani za to ale pisanie homofobicznych wpisów, obrażanie ludzi…”.

Niechęć Rusin do Klepackiej, mistrzyni świata i finalistki olimpijskiej ma związek z poglądami sportsmenki. Klepacka w zdecydowany sposób wystąpiła przeciwko warszawskiej karcie LGBT, co wywołało wściekłość liberalnych mediów. „Pamiętajcie o wartościach, w jakich wzrastaliśmy: Bóg, Honor, Ojczyzna” – mówiła wtedy Klepacka – „LGBT może nam podskoczyć”.

View this post on Instagram

Wyjątkowy dzień w wyjątkowym towarzystwie. Wchodząc do lokalu wyborczego minęłyśmy reprezentantkę Polski w windsurfingu, która ostatnio bardziej niż z wyczynów sportowych słynie z homofobicznych, agresywnych wypowiedzi, za które musiała nawet przeprosić swoją koleżankę z kadry (przeprosiny później odwołała). Jako medalistka Olimpijska powinna wiedzieć, że koła na fladze olimpijskiej symbolizują różnorodność i jedność ludzi. Skoro tak bardzo jej to nie pasuje to może nie powinna brać udziału w Igrzyskach? Podziwiam za wyniki sportowe, ale wstyd mi, że osoba która reprezentuje nasz kraj kojarzy się na świecie z pogardą i nienawiścią dla ludzi, którzy myślą i czują inaczej niż ona. Wśród sportowców są też osoby homoseksualne osiągające nieprawdopodobne sukcesy. Czy Klepacka nie podaje im ręki? A może oni jej…? Wstyd pani Zofio – powiedziałam to mijając Panią i powtórzę to tutaj raz jeszcze. Nagrała Pani mnie i moją rodzinę (chociaż moja mama wyraźnie powiedziała Pani, że sobie tego nie życzy). Ciekawy sposób na fejm w prawicowych mediach. Może liczy Pani na medal, tym razem od prezydenta: „medal za ofiarność i odwagę”, w uzasadnieniu: ryzykując życiem odważyła się nakręcić Rusin. Ps. Prawicowi sensaci grzmią, że zaatakowałam Klepacką i krzyczałam. Serio? Pokażcie mi to nagranie? Ja stałam spokojnie, kiedy pani Klepacka ruszyła na mnie dzierżąc w dłoni oręż w postaci telefonu. Pokrzykiwała, obrażała mnie i nagrywała moją rodzinę, bez jej zgody.

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Zdarzenie na Instagramie opisała Rusin, sugerując, że jest jej “(…) wstyd, że osoba która reprezentuje nasz kraj kojarzy się na świecie z pogardą i nienawiścią dla ludzi, którzy myślą i czują inaczej niż ona”.

Pod wpisem prezenterki pojawiły się komentarze m. in. Borysa Szyca, który napisał: “Jesteś żałosna, dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła, bo przynosisz wstyd” – komentował sytuację, zwracając się do Zofii Klepackiej.

“Kinga, dziękuję. Podpisuję się pod każdym słowem jakie z taktem i opanowaniem wypowiedziałaś pod adresem tej pani. Widziałem to nagranie i jedyną osobą, która zachowała się w tej sytuacji napastliwie i poniżej wszelkiej krytyki jest Pani Klepacka” – napisał Tomasz Ciachorowski, także aktor.

Źródło: Stefczyk.info Autor: ac
Fot. Filmweb

Polecane artykuły

0 0

Orban: możemy pomóc w odsyłaniu migrantów

0 0

Pogrom w Łodzi. Arka pokonała ŁKS 4:1

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij