Świat

Francuscy policjanci szukają terrorysty z Lyonu

Francuska policja prowadzi poszukiwania zamachowca, który w piątek zdetonował bombę w Lyonie. Rannych zostało 13 osób.

Eksplozja miała miejsce w piątek o 17:28. Bomba znajdowała się w papierowej torbie zostawionej przez nieznanego mężczyznę w pobliżu piekarni Brioche Doore. Sam ładunek był słaby, ale w torbie znajdowały się również drobne kawałki metalu – wkręty, kulki od łożysk itp. – i to właśnie one zraniły 13 osób, w tym dziesięcioletnie dziecko. Policja traktuje zdarzenie jako atak terrorystyczny.

Policja dysponuje nagraniem z monitoringu na którym widać mężczyznę, który dokonał zamachu. Pojawił się na miejscu zdarzenia o 5:25, zostawił torbę i odszedł. Jego twarz skrywała bejsbolówka i ciemne okulary.

Nikt nie wziął na razie odpowiedzialności za piątkowy zamach. Francuska policja prowadzi obecnie zakrojone na szeroką skalę poszukiwania podejrzanego mężczyzny. Bierze w nich udział ponad 300 policjantów. Wkrótce ma być również opublikowane nowe zdjęcie sprawcy

Źródło: CNN Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij