Rozrywka

Zostaliśmy oszukani! Przez skandaliczny błąd Polska nie znalazła się w finale Eurowizji

Prawdziwe rozgoryczenie może odczuwać zespół Tulia, który reprezentował Polskę podczas tegorocznej Eurowizji. Okazuje się, że podczas liczenia głosów doszło do kilku pomyłek, a przez jedną z nich polski zespół nie awansował do finału konkursu. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Europejską Unię Nadawców podczas liczenia głosów doszło po pomyłki. Podczas konkursu miał zawieść system konwertujący zbiorcze wyniki wszystkich pięciu jurorów z Białorusi. Miało to mieć ogromny wpływ na konkursową punktację. W efekcie zostało ocenionych dziesięć najniżej sklasyfikowanych utworów zamiast tych, które uznano za najlepsze.

Po dokonaniu korekty ustalono, że w ostatecznej klasyfikacji nastąpiło spore przetasowanie np. Szwecja wyprzedzająca Norwegię, a Malta i Cypr awansowały o dwa miejsca.

Okazuje się także, że pokrzywdzony może poczuć się zespół Tulia. Polskie reprezentantki awansowałyby do finału tegorocznej Eurowizji, gdyby nie błąd czeskiej jurorki, która podała wyniki  w odwrotnej kolejności.

Źródło: niezależna.pl Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie przełożone z 2022 na 2026 rok

0 0

Bosak o ewentualnej koalicji z PiS: nie ma takich rozmów

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij