Świat

Pilne! Premier Wielkiej Brytanii ogłosiła datę swojej dymisji

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May rezygnuje ze stanowiska lidera w Partii Konserwatywnej. Polityk poda się do dymisji 7 czerwca bieżącego roku.

Podczas piątkowego wystąpienia premier Wielkiej Brytanii ubolewała, że nie udało jej się wdrożyć pełnej procedury Brexitu. Zapewniła jednak, że zrobi wszystko co w jej mocy, aby wprowadzić w życie wyniki referendum brexitowego.

Decyzja Theresy May oznacza, że Partia Konserwatywna będzie miała otwartą drogę do wskazania nowego kandydata na urząd szefa brytyjskiego rządu.

May została wybrana na premiera Wielkiej Brytanii 13 lipca 2016 roku, zastępując na stanowisku Davida Camerona, który zrezygnował ze stanowiska po ogłoszeniu wyników referendum brexitowego. Wdrożenie procedury wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej stanowiło priorytet jej rządu, jednak porozumienie w tej sprawie było kilkukrotnie odrzucane przez parlament, co spowodowało opóźnienie Brexitu.

Źródło: Wprost Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie przełożone z 2022 na 2026 rok

0 0

Bosak o ewentualnej koalicji z PiS: nie ma takich rozmów

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij