Rozrywka

Ta akcja podbiła media społecznościowe! Czym są “lepieje”?

Przed wyborami do Europarlamentu polskie media społecznościowe, szczególnie Twittera, opanowała nowa mania. Zwolennicy wszystkich opcji politycznych prześcigają się w zachwalaniu swoich kandydatów i krytykowaniu kandydatów przeciwników. Nie byłoby w tym niezwykłego gdyby nie fakt, że… robią to wierszem. 

“Lepieje” to krótkie, jednozdaniowe humorystyczne wierszyki wynalezione – albo przynajmniej spopularyzowane – przez Wisławę Szymborską. Ich pisanie polega na tym, że w pierwszym wersie, zaczynającym się od słowa “lepiej” wymienia się jakąś obiektywnie nieprzyjemną sytuację a w drugim stwierdza, że ta sytuacja i tak jest lepsza niż coś pozornie niegroźnego.

Polscy internauci twórczo zmodyfikowali pomysł Szymborskiej i zaczęli tworzyć “lepieje wyborcze” – rymowane wierszyki, które mają na celu zniechęcenie do głosowania na nielubianego kandydata.

Poetycka gorączka nie ominęła nawet znanych postaci naszej sceny politycznej:

Niestety nie wszyscy do końca zrozumieli na czym polega pisanie lepiejów:

 

 

 

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Orban: możemy pomóc w odsyłaniu migrantów

0 0

Pogrom w Łodzi. Arka pokonała ŁKS 4:1

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij