Świat

Sąd skazał nauczyciela, który płacił uczniom za pomoc w budowie bomb

Nowojorski sąd skazał na niemal sześć lat więzienia nauczyciela matematyki który zbierał materiały do budowy ładunków wybuchowych. Mężczyzna miał płacić własnym uczniom za pomoc w rozmontowywaniu fajerwerków.

28-letni Christian Toro i jego brat-bliźniak Tyler zostali aresztowani w lutym zeszłego roku. Policjanci znaleźli w należącym do nich mieszkaniu na Bronxie liczne materiały które mogły posłużyć do budowy ładunków wybuchowych: tlenek żelaza i proszek aluminiowy wykorzystywane w ładunkach zapalających, azotan potasu czy magnezję.

Co więcej wyszło na jaw, że Toro kupował i przynosił do szkoły fajerwerki. Następnie płacił swoim uczniom – co najmniej dwóm -za pomoc w ich rozmontowaniu i przesypywaniu prochu do specjalnych pojemników. Trzymał również potrzebna do budowy bomb dokumentację na szkolnym laptopie.

Bracia wpadli gdy jedna z uczennic, z którą nauczyciel miał romans, zadzwoniła na policję aby zawiadomić ich o bombie podłożonej w szkole. Toro miał jej kazać to zrobić, chociaż na razie nie jest jasne dlaczego. Nauczyciel przyznał się do winy. W osobnej sprawie zostanie osądzony z zarzutu tzw. ustawowego gwałtu, jak w USA nazywa się dobrowolne stosunki seksualne z niepełnoletnią.

Sędzia manhattańskiego sądu rejonowego skazał Toro na 70 miesięcy w więzieniu federalnym. To niemal dwa razy więcej niż sugerują to wytyczne dotyczące wyroków w podobnych sprawach. „To niebezpieczne czasy” – tłumaczył sędzia zwracając uwagę na liczne ataki na szkoły, miejsca kultu religijnego itp. które miały miejsce w ostatnich latach – „Dzisiejszy wyrok służy jako wiadomość, że budowanie i składowanie bomb to poważne zarzuty same w sobie”.

Źródło: ABC News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Orban: możemy pomóc w odsyłaniu migrantów

0 0

Pogrom w Łodzi. Arka pokonała ŁKS 4:1

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij