Sport

Henrikh Mkhitaryan nie poleci na finał Europy. Polityka wygrała ze sportem

Finał Ligi Europy, który odbędzie się w Baku, stolicy Azerbejdżanu, przegrał z polityką. W meczu, w którym Arsenal zagra z Chelsea, nie wystąpi Henrikh Mkhitaryan, jeden z kluczowych piłkarzy “Kanonierów”.

Kontrowersyjny wybór miejsca finału tegorocznej edycji LE budził niepokój w świecie sportu od samego momentu ogłoszenia tej decyzji. Wszystko z powodu trwającego od lat konfliktu między Armenią i Azerbejdżanem o tereny Górskiego Karabachu, w którym obie strony nieustannie grożą podjęciem działań zbrojnych.

Sytuacja między państwami jest na tyle napięta, iż oficjalnie Ormianie mają zakaz wstępu na tereny Azerbejdżanu. Jeszcze przed finałem UEFA zarzekała się, że Mkhitaryan, który jest gwiazdą reprezentacji Armenii i Arsenalu, nie będzie miał problemu z grą w finale. Arsenal jednak postanowił nie ryzykować zdrowia i bezpieczeństwa swojego piłkarza i poinformował – wydając oficjalne oświadczenie – o swoich obawach.

– Mkhitaryan miał ogromny udział w naszym awansie do finału, dlatego jest to ogromna strata dla drużyny. Jesteśmy zawiedzeni, że zawodnik opuści finał europejskich rozgrywek w takich okolicznościach – piszą Kanonierzy w swoim oświadczeniu.

– Jesteśmy także bardzo zasmuceni tym, iż piłkarz opuści ważny finał europejskich rozgrywek w takich okolicznościach, to zdarza się niezwykle rzadko w piłce nożnej. Jednocześnie informujemy, że Micki będzie brał udział w naszych przygotowaniach i treningach przed meczem w Baku – czytam na stronie Arsenalu.

 

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot. za Arsenal.com

Ankieta

Gdzie spędzisz najbliższe wakacje?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

0 0

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie przełożone z 2022 na 2026 rok

0 0

Bosak o ewentualnej koalicji z PiS: nie ma takich rozmów

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij