Kraj

Zatrzymano sprawcę fałszywych alarmów bombowych

73-letni mężczyzna wysłał list w którym ostrzegł o ładunkach wybuchowych podłożonych w rzeszowskich oddziałach ZUS i NFZ. Został zatrzymany przez policję. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

W środę około 12:30 rzeszowska policja dowiedziała się o liście przesłanym do podkarpackiego oddziału ZUS którego nadawca ostrzegał przed podłożoną bombą. Napisał w nim również, że kolejny ładunek podłożono w siedzibie NFZ. Wysłano tam również maila z ostrzeżeniem.

Policja zareagowała od razu. Z budynku ZUS ewakuowano ok. 450 osób a kolejne 230 z budynku NFZ. Policyjni pirotechnicy dokładnie przeszukali oba budynki. Okazało się jednak, że nie znaleziono w nich żadnych bomb.

Kiedy jedna grupa policjantów sprawdzała jeszcze budynki inna zatrzymała już sprawcę alarmu. Okazał się nim 73-letni mieszkaniec Rzeszowa. Policja nie miała kłopotów z jego znalezieniem gdyż…podpisał się pod listem.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policja pod nadzorem rzeszowskiej Prokuratury Rejonowej wyjaśnia teraz okoliczności zdarzenia i motywy, które skłoniły go do wywołania fałszywego alarmu. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Źródło: Polsat News Autor: WM
Fot.

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij