Świat

Niezwykle dramatyczne świadectwo popularnej aktorki. “Aborcja to był niewyobrażalny koszmar”

Wprowadzane w ostatnim czasie w rządzonych przez prawicę stanach ustawy antyaborcyjne sprawiły, że całe stada aktorów i celebrytów wystąpiły w obronie przemysłu aborcyjnego. Ostatnio dołączyła do nich Milla Jovovich – jednak znana z „Piątego elementu” i serii „Resident Evil” aktorka przypadkowo wyjawiła prawdę o tym, czym aborcja jest dla kobiety.

Aktorka napisała na swoim Instagramie, że nie lubi się wypowiadać na tematy polityczne. Stwierdziła jednak, że sytuacja zmusiła ją do tego. Następnie powtarza boleśnie standardowy zestaw proaborcyjnych argumentów, które zdążyli już wygłosić liczni inni aktorzy.

View this post on Instagram

I don’t like to get political and I try to only do it if a really have to and this is one of those times. If someone doesn’t want to continue reading, you have been warned. Our rights as women to obtain safe abortions by experienced doctors are again at stake. Last Tuesday, Georgia Governor Brian Kemp signed a draconian bill into law that outlaws all abortions after six weeks — before most women even realize they’re pregnant — including in cases of RAPE OR INCEST. This makes Georgia the sixth state to pass such a restrictive six-week abortion ban, joining Ohio, Mississippi, Kentucky, Iowa, and North Dakota. These laws haven’t been passed yet, but lawmakers in these states are trying. Abortion is hard enough for women on an emotional level without having to go through it in potentially unsafe and unsanitary conditions. I myself went through an emergency abortion 2 years ago. I was 4 1/2 months pregnant and shooting on location in Eastern Europe. I went into pre term labor and told that I had to be awake for the whole procedure. It was one of the most horrific experiences I have ever gone through. I still have nightmares about it. I was alone and helpless. When I think about the fact that women might have to face abortions in even worse conditions than I did because of new laws, my stomach turns. I spiraled into one of the worst depressions of my life and had to work extremely hard to find my way out. I took time off of my career. I isolated myself for months and had to keep a strong face for my two amazing kids. I started gardening, eating healthier and going to the gym everyday because I didn’t want to jump into taking anti depressants unless I had tried every other alternative. Thank God I was able to find my way out of that personal hell without turning to medication, but the memory of what I went through and what I lost will be with me till the day I die. Abortion is a nightmare at its best. No woman wants to go through that. But we have to fight to make sure our rights are preserved to obtain a safe one if we need to. I never wanted to speak about this experience. But I cannot remain silent when so much is at stake. #prochoice #prochoicegeneration

A post shared by Milla Jovovich (@millajovovich) on

Wpis Jovovich jest jednak wyjątkowy bo, broniąc aborcji, przypadkowo podważyła argument wielu jej zwolenników o tym, że „zabieg” jest niegroźni i nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji psychologicznych dla kobiety. Aktorka wyznała bowiem, że dwa lata temu sama przeszła aborcję. Była wtedy w połowie piątego miesiąca i kręciła film w Europie Wschodniej kiedy rozpoczął się przedwczesny poród. Aktorka trafiła do szpitala i lekarze zdecydowali, że konieczna jest awaryjna aborcja.

„To było jedno z najstraszniejszych doświadczeń przez jakie przeszłam” – wyznała aktorka – „Ciągle mam o tym koszmarne sny. Byłam sama i bezradna”. Aktorka wyznała również, że po aborcji wpadła w niezwykle silną depresję i musiała zrobić sobie z jej powodu przerwę w karierze. „Musiałam pracować ekstremalnie ciężko żeby znaleźć wyjście. Izolowałam się całymi miesiącami i musiałam udawać silną dla dwójki moich wspaniałych dzieci”

„Pamięć o tym, co przeszłam i co straciłam będzie we mnie żyła aż do dnia śmierci” – twierdzi aktorka – „Aborcja to, w najlepszym przypadku, koszmar. Żadna kobieta nie chce przez to przejść”.

Źródło: Instagram Autor: WM
Fot.

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij