Świat

Prezydent USA pod naciskiem. Realizacja Fortu Trump będzie uzależniona od żydowskich roszczeń?

Realizacja Fortu Trump będzie uzależniona od żydowskich roszczeń spadkobierców ofiar Holocaustu? Zgodnie z informacją przekazaną przez portal “The Washington Free Beacon” środowiska żydowskie mocno lobbują w tej sprawie u prezydenta USA.

Głównym założeniem projektu Fort Trump było umocnienie amerykańskich fortyfikacji obronnych na wschodniej flance NATO. W tym celu w Polsce miała powstać nowa baza wojskowa, która miałaby przeciwdziałać potencjalnym zagrożeniom ze strony Rosji oraz Iranu. Rozmowy na ten temat pomiędzy amerykańską stroną, a polską dyplomacją trwają już od jakiegoś czasu.

Problem mogą jednak stanowić środowiska żydowskie w USA, które za pomocą niektórych członków Kongresu i czołowych urzędników zwracają się do Donalda Trumpa oraz Mike’a Pompeo o zmianę tonu prowadzonych rozmów. Przede wszystkim chcą oni uzależnić realizację Fortu Trump od kwestii zwrotu żydowskiego mienia zagrabionego podczas wojny ocalałym z Holocaustu i ich rodzinom. Dopiero dokonanie przez Polskę restytucji miałoby zaowocować przyspieszeniem rozmów na temat budowy stałej bazy amerykańskiej w naszym kraju. Jeśli się jednak tak nie stanie, Kongres będzie mógł wydać przepisy wstrzymujące finansowanie Fortu Trump, dopóki kwestia restytucji nie zostanie załatwiona.

Amerykański portal uważa, że w Polsce odradza się antysemityzm. Dowodem na to ma być fakt, iż Polska pozostaje ostatnim Państwem Członkowskim Unii Europejskiej, który nie wprowadził do porządku prawnego przepisów zobowiązujących władze państwowe do zwrotu mienia ocalałym z Holocaustu oraz ich rodzinom.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

0 0

Czy istnieje opozycyjny pakt senacki? Opozycja sama nie wie

0 0

Czy polskie “Złotka” zwyciężą w ME?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij