Publicystyka

Spurek chce zabierać prawa wyborcze za odmiennie poglądy? Zaskakujący wpis działaczki Wiosny

Sylwia Spurek znów zaskoczyła opinię publiczną swoimi poglądami. Kobieta sprawująca wcześniej funkcję zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich jest zdania, że osobom o odmiennych poglądach powinno się zabierać prawa wyborcze.

-Czy osoby z poglądami prof. Legutko powinny mieć bierne prawa wyborcze do PE? Co tacy ludzie chcą robić w Parlamencie Europejskim? – zapytała Sylwia Spurek na Twitterze. Działaczka partii Roberta Biedronia do wpisu umieściła nagranie, w których eurodeputowany większość przypadków pedofilii wśród duchownych uznaje za czyny o podłożu homoseksualnych, gdyż zdecydowaną większość ofiar stanowią chłopcy w wieku 12-17 lat. Legutko użył określenia, iż “nie jest to żadna pedofilia tylko pederastia”.

Na jej wpis szybko zareagowali polscy internauci, którzy uznali wypowiedź byłej zastępczyni RPO za skandaliczną. Część z nich wyraziła obawę, że niedługo ludzie będą karani za poglądy sprzeczne z poprawnie polityczną ideologią. Inni wskazali na hipokryzję działaczki Wiosny, która jako była zastępczyni RPO powinna walczyć o prawa obywatelskie, a nie o ich ograniczanie.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij