Kraj

Specjalny wysłannik papieża ma oczyścić hierarchę Kościoła w Polsce. Jego misja w Chile zakończyła się rezygnacją 32 biskupów

Abp Charles Scicluna, arcybiskup archidiecezji maltańskiej, przyjedzie do Polski na specjalną prośbę papieża Franciszka. Duchowny ma przyjrzeć się aferom pedofilskim w polskim Kościele.

Wizyta arcybiskupa ma związek z nadużyciami seksualnymi, do których dochodziło w Kościele w Polsce. Charles Scicluna ma przyjrzeć się sprawie pedofilii i wziąć udział w sesji plenarnej Konferencji Episkopatu Polski.

Hierarcha był w przeszłości jednym z organizatorów specjalnego szczytu Kościoła, który podejmował tematykę walki z pedofilią i zajmował się ochroną nieletnich. Prowadził także specjalne śledztwo w Kościele w Chile, gdzie również zajmowano się nadużyciami seksualnymi popełnionymi przez duchownych. Jego raport doprowadził do rezygnacji 32 hierarchów, którzy złożyli rezygnację na ręce papieża Franciszka.

Źródło: Autor:
Fot.

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij