Kraj

Donald Tusk weźmie udział w marszu opozycji. „Ma świadomość, jaki to jest marsz”

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk weźmie udział w najbliższą sobotę w marszu Koalicji Europejskiej w Warszawie. Według szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna jest szansa, że były premier zabierze też głos podczas zgromadzenia.

Informację o udziale przewodniczącego Rady Europejskiej na marszu “Polska w Europie” podało w środę kilka ogólnopolskich mediów. Dla PAP potwierdził ją w środę m.in. bliski współpracownik Donalda Tuska, Paweł Graś.

Szef klubu PO-Koalicji Obywatelskiej Sławomir Neumann również powiedział w środę PAP, że “jest szansa”, że były premier “może się pojawić” podczas sobotniej demonstracji. “Wydaje mi się, że jeżeli Donald Tusk będzie uczestnikiem marszu 18 maja w sobotę, na który zapraszamy serdecznie, to jest oczywiste, że też będzie zabierał głos” – dodał polityk.

Pytany, czy Tusk powinien brać udział w marszu opozycji, Neumann odparł, że szef Rady Europejskiej “ma świadomość jaki to jest marsz”. “Jeżeli będzie w nim brał udział, to będzie miał pełną świadomość tego i też pełną wiedzę prawną, co mu wolno, a czego mu nie wolno” – zaznaczył szef klubu PO-KO.

Zgłoszony na 50 tysięcy uczestników marsz “Polska w Europie” ma przejść w sobotę ulicą Marszałkowską z placu Bankowego na plac Konstytucji. Spodziewany jest m.in. udział liderów ugrupowań współtworzących Koalicję Europejską, a także przedstawicieli wielu grup społecznych: nauczycieli, rolników, prawników, osób niepełnosprawnych. W promocję wydarzenia zaangażowało się także wielu znanych aktorów, m.in. Grażyna Wolszczak, Cezary Żak, Krzysztof Malajkat, Daniel Olbrychski.

Na placach: Bankowym i Konstytucji ustawione zostaną sceny, na których wystąpią m.in. liderzy Koalicji Europejskiej, samorządowcy oraz celebryci.

Źródło: PAP Autor: mkr/ stk/ par/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij