Kraj

Kto zostanie następcą Jarosława Kaczyńskiego w PiS? Padają dwa konkretne nazwiska

Jarosław Kaczyński jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w polskiej polityce, od wielu lat stojącą na czele jednego z najsilniejszych ugrupowań politycznych  w Polsce. Nie ulega jednak wątpliwości, że któregoś dnia prezes PiS będzie musiał odejść na polityczną emeryturę. Jednak wielu ludzi zadaje sobie pytanie kogo Kaczyński wskaże jako swojego następcę w partii. Eksperci wskazują, że kandydatów na stanowisko lidera Prawa i Sprawiedliwości jest dwóch.

-Daj mi, Boże, taką przytomność i siłę umysłu, jaką ma dzisiaj Jarosław Kaczyński – mówił w wywiadzie dla “Wprost” Joachim Brudziński. To właśnie szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jest wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do objęcia stanowiska lidera PiS. Polityk jest kojarzony jako jeden z najbliższych przyjaciół Jarosława Kaczyńskiego, z który często wspólnie spędza czas podczas urlopu. Dobrym przykładem bliskich relacji prezesa PiS z ministrem są ostatnie fotografie z województwa zachodnio-pomorskiego, gdzie obydwoje odpoczywali przy łowieniu ryb.

– Wszyscy, którzy poszukują następcy Jarosława Kaczyńskiego, muszą się uzbroić w cierpliwość. Jarosław Kaczyński nigdzie się nie wybiera i poprowadzi PiS do niejednej zwycięskiej batalii – odpowiadał Brudziński na pytanie dotyczące wskazania potencjalnego następcy prezesa PiS. Jak sam dodał,  już od 1991 roku słyszy głosy o “wypaleniu się” Jarosława Kaczyńskiego , choć jego zdaniem politykowi daleko jeszcze do odejścia na polityczną emeryturę.

Oprócz Brudzińskiego na głównego kandydata do objęcia władzy w Prawie i Sprawiedliwości wskazuje się Mateusza Morawieckiego. Prezes rady ministrów cieszy się sporym zaufaniem Jarosława Kaczyńskiego i często był przez niego chwalony za swoją pracę w rządzie oraz zaangażowanie w kampanię wyborczą partii.

Źródło: Super Express Autor: JD
Fot.

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij