Publicystyka

Mocne słowa księdza Isakowicza-Zaleskiego po filmie Sekielskiego

Duchowy opiekun niepełnosprawnych i współzałożyciel oraz prezes Fundacji im. Brata Alberta postanowił zabrać głos w sprawie głośnego filmu Tomasza Sekielskiego.

– Już 13 lat temu apelowałem o to, żeby Kościół oczyścił się z tych nielicznych księży, którzy współpracowali z SB. Później okazuje się, że bardzo wielu z nich to są także ludzie o złych skłonnościach, pedofile czy lobby homoseksualne i w filmie Tomasza Sekielskiego widzimy kilka takich postaci, które przecież były znane Kościołowi choćby ze strony ich złych działań już w czasach komunizmu – powiedział w rozmowie z Polsat News ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski od lat apeluje o samooczyszczenie Kościoła i niejeden raz przypominał, że tajne służby PRL, często werbowały spośród duchownych osoby, na które miały tzw. “haki”, głównie obyczajowe. Jak powiedział w rozmowie z “Polsat News”, według jego danych aż 10 proc. księży mogło współpracować z SB. Otwarta pozostaje kwestia, jak zostali zwerbowani. Isakowicz-Zaleski przypomniał, że nad częścią duchownych podejrzanych o współpracę powieszony był parasol ochronny.

– Niech sobie wszyscy przypomną, co się działo. Była wściekła nagonka nie na tych, którzy współpracowali z SB, ale na tych, którzy pisali o tym, w tym także na moją skromną osobę – powiedział.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie kryje zadowolenia, że w przypadku pedofilii, hierarchowie nie chowają głowy w piasek, choć zaznacza, że można było działać szybciej:

– Dzisiaj po 13 latach okazuje się, że z jednej strony bardzo dobrze, że przewodniczący episkopatu i ksiądz prymas zabrali głos, ale mogli zrobić to wcześniej i wiele spraw już byłoby sfinalizowanych w ten sposób, że ci ludzie zostaliby odsunięci od funkcji kapłańskich – podsumował ksiądz Isakowicz-Zaleski.

 

Źródło: stefczyk.info/Polsat News Autor: pf
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Czy istnieje opozycyjny pakt senacki? Opozycja sama nie wie

0 0

Czy polskie “Złotka” zwyciężą w ME?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij