Gospodarka

Komisja śledcza ds. VAT przesłucha Ewę Kopacz

Komisja śledcza ds. VAT przesłucha we wtorek byłą premier RP Ewę Kopacz. “Celem przesłuchania będzie m.in. ustalenie jej wpływu na podejmowanie istotnych decyzji dotyczących systemu podatkowego” – poinformował PAP wiceszef komisji śledczej ds. VAT Kazimierz Smoliński.

“Chciałbym się np. dowiedzieć, dlaczego zniknął z harmonogramu prac rządu projekt ustawy o unikaniu podwójnego opodatkowania” – wyjaśnił.

Ewa Kopacz pełniła urząd prezesa Rady Ministrów w latach 2014-2015, wcześniej – w latach 2007-2011 – była ministrem zdrowia. Funkcję przewodniczącej Platformy Obywatelskiej pełniła w latach 2014-2016.

Komisja ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 r. Zgodnie z sejmową uchwałą, ma ona zbadać prawidłowość i legalność działań oraz występowanie zaniedbań i zaniechań organów oraz

instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij