Kraj

Szydło na temat programu 500 plus: Myśmy w rządzie postawili wszystko na jego rozszerzenie

Myśmy postawili w rządzie w tym momencie na poszerzenie programu 500+, jako programu, który jest powszechny, który wychodzi na przeciw oczekiwaniom wielu rodzin – powiedziała w radiu RMF FM wicepremier Beata Szydło.

Wicepremier Beata Szydło była pytana w sobotę w radiu RMF FM o realizację swoich obietnic z kwietnia 2018 r., wśród których były premia za szybkie urodzenie dziecka dla młodych matek, gwarancja miejsc pracy w żłobkach, bon na sport i kulturę dla młodych ludzi jeszcze niepracujących.

“Tak, pracujemy w tej chwili nad rozwiązaniami. (…) Została przygotowana pewna propozycja dla młodych ludzi, która – jeżeli pan premier uzna i rząd uzna za (…) dobry projekt do przyjęcia – to zapewne ten projekt zostanie też przełożony na projekt ustawy” – powiedziała Szydło.

“Natomiast jeśli chodzi o te pozostałe (projekty – PAP) – to rzeczywiście, jeśli chodzi przede wszystkim o kwestie związane ze wsparciem rodzin, (…) myśmy postawili w rządzie w tym momencie na poszerzenie programu 500+ jako ten program, który jest powszechny, który wychodzi na przeciw oczekiwaniom wielu rodzin” – zapowiedziała wicepremier.

“Tamte projekty są przygotowane do realizacji. Natomiast nie będą wprowadzane w życie w tej chwili, dlatego, że podjęliśmy decyzję, nad którą też pracował Komitet Społeczny, że w tej chwili bardziej oczekiwanym przez rodziny jest właśnie poprzez upowszechnienie programu 500+” – podkreśliła.

Pytana o obowiązywanie w przyszłym roku trzynastej emerytury, wicepremier odpowiedziała: “My deklarujemy, że chcemy, żeby obowiązywała”. “PiS musi rządzić, żeby dopełnić tego zobowiązania. Musimy dalej kontynuować nasz rząd. Natomiast tak, jesteśmy zdeterminowani, żeby znaleźć rozwiązanie, żeby to było stałe świadczenie” – wyjaśniła Szydło.

“Mogę powiedzieć, że te plany, kiedy przystępowałam do pracy jako wicepremier rządu, z satysfakcją mogę powiedzieć, że większość z nich jest już ukończona, część z nich jest przygotowana do realizacji, jak np. projekt ustawy o darmowych lekach dla kobiet w ciąży” – powiedziała wicepremier, dodając, że projekt jest już przyjęty przez Komitet Społeczny i “czeka na przyjęcie przez rząd”.

Źródło: PAP Autor: Grzegorz Janikowski
Fot.

Ankieta

Gdzie spędzisz najbliższe wakacje?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij