Kraj

Premier: to nam należą się odszkodowania

Nie pozwolimy na płacenie komukolwiek odszkodowań, to nam należą się odszkodowania – mówił w sobotę w Mławie premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, sytuacja, w której potomkowie ofiar muszą “cokolwiek płacić”, to sytuacja, w której “świat staje na głowie”.

Szef polskiego rządu podkreślał, że rozwój miejscowości takich jak Mława zależy od tego, czy władze państwowe i samorządowe przykładają do tego wagę. “A nam leży na sercu dobro Mławy i takich miejscowości jak Mława”- zapewnił.

Odnosząc się do bitwy pod Mławą w 1939 r. premier podkreślił, że “Mława to również miasto bohaterskiej obrony”. “Wielkie pokłony do ziemi dla bohaterów tamtych dni” – dodał.

“We wszystkich miastach, wioskach Polski tamtych lat, Polski maltretowanej przez niemieckiego okupanta są takie miejsca jak wasze tutaj w Mławie i dlatego my tak głośno podkreślamy, że nie pozwolimy na żadne odszkodowania zapłacone komukolwiek, bo to nam się należą odszkodowania” – powiedział Morawiecki.

Premier dodał, że w tym temacie partnerem dla rozmowy jest dla niego wicemarszałek Senatu Adam Bielan. “Który bardzo często jeździ do Stanów Zjednoczonych i rozmawia o tym właśnie, żeby nie było świata postawionego na głowie, gdzie potomkowie ofiar mieliby cokolwiek płacić komukolwiek na świecie” – dodał.

Premier wyraził przy tym przekonanie, że Bielan – który jest liderem listy PiS w eurowyborach w okręgu mazowieckim – będzie bronił w Brukseli interesów Polski.

 

 

Źródło: PAP Autor: Sonia Otfinowska, Monika Zdziera
Fot. PAP/Leszek Szymański

Ankieta

Gdzie spędzisz najbliższe wakacje?

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij