Kraj

Władze ZNP skarżą się, że nie otrzymały zaproszenia na okrągły stół. Celna odpowiedź Dworczyka

Choć do spotkania w ramach okrągłego stołu dojdzie jutro, już teraz wiadomo, że nie zamierzają się na nie wybrać władze Związku Nauczycielstwa Polskiego. Powodem ma być, ich zdaniem, brak zaproszenia na to spotkanie. Związkowcom odpowiedział Michał Dworczyk.

Krzysztof Baszczyński na antenie TOK FM wypowiedział się na temat trwającego strajku nauczycieli oraz jutrzejszego spotkania w ramach okrągłego stołu dotyczącego oświaty. Wiceszef ZNP wyjaśnił, że głównym powodem absencji liderów związku podczas rozmów jest brak zaproszenia od strony rządowej. Jego zdaniem okrągły stół to “farsa”, gdyż nie o taką formę rozmów chodziło strajkującym.

Na zarzuty Baszczyńskiego odpowiedział Michał Dworczyk. Szef kancelarii premiera RP na Twitterze opublikował dowód zaproszenia dla ZNP, wspominając też, że do władz związku wpłynął również e-mail.

TOKFM: Baszczynski: „Na okragly stol sie nie wybieramy, bo nie dostalismy zaproszenia. (…) Okrągły stół niczego nie rozwiaze, bo nie moze.” To jak inaczej niż przez dialog wypracować porozumienie? Zaproszenia do ZNP w załączniku. Ponadto wysłany mail. Brak przyzwoitości… – napisał szef KPRM (pisownia oryginalna).

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij