Kraj

Strajk ZNP zawieszony. Sławomir Broniarz przerwał protest na czas wakacji

– Od soboty 27 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy – poinformował Sławomir Broniarz. Szef ZNP zapowiedział, że strajk zostanie wznowiony we wrześniu i będzie prowadzony “ze zwielokrotnioną siłą”. 

– Dzisiaj w Sejmie mamy do czynienia z próbą finalnego demontażu polskiego systemu edukacji. Od soboty, od 27 kwietnia od godz.6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, zawiesza, ale nie kończy – powiedział Broniarz.

– Od dzisiaj wchodzimy w nowy etap, który będzie o wiele trudniejszy ale etap, którzy pokaże nowe oblicze naszego protestu. Jesteśmy bowiem w połowie drogi, ale jednoznacznie mogę oświadczyć, że dzisiaj, ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z Solidarnością – dodał.

– Strajk wrześniowy będzie o wiele skuteczniejszy, będzie prowadzony ze zwielokrotnioną siłą – zapowiedział szef ZNP.

Wicepremier Beata Szydło oceniła decyzję ZNP jako “dobrą i ważną”. – Potrzebna maturzystom i rodzicom, ale również nauczycielom. Jesteśmy otwarci na rozmowy, zapraszamy do okrągłego stołu – powiedziała wicepremier Szydło.

Źródło: Stefczyk.info Autor: ac
Fot. PAP

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij