Kraj

Andrzej Duda odwiedził byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego

Prezydent Andrzej Duda odwiedził byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego, który 1 kwietnia został zaatakowany przez nożownika – poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta.

Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 r. został wybrany radnym sejmiku województwa mazowieckiego z listy PiS.

Prezydent Duda nawiązał do ataku na Kudelskiego podczas kwietniowego spotkania z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego (woj. lubuskie). “Jak państwo wiecie, doszło do niezwykle dramatycznego wydarzenia – były prezydent Siedlec, starszy pan, został ugodzony nożem przez napastnika, który został zatrzymany” – mówił wówczas prezydent.

Podkreślał, że Wojciech Kudelski czuje się coraz lepiej i wyrażał wdzięczność lekarzom z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, za to, że uratowali życie b. prezydentowi. Jak wskazywał, było to “drugie tragiczne wydarzenie, mające miejsce w naszym kraju w ciągu dosłownie kilku miesięcy: napad na człowieka, który pełnił funkcję publiczną, dzięki Bogu, nie zakończyło się śmiercią”. W styczniu od ciosów nożem zginął prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Były prezydent Siedlec został zaatakowany 1 kwietnia przez Dejana S. Nożownik działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia go życia zadał mu z bardzo dużą siłą cios nożem w okolice nadbrzusza po stronie lewej, powodując ranę o głębokości ok. 15 centymetrów. Samorządowiec, który obecnie jest radnym wojewódzkim PiS, z obrażeniami ciała trafił do szpitala i przebył operację.

Źródło: PAP Autor: Wiktoria Nicałek
Fot. PAP/Marcin Bielecki

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

0 0

Czy istnieje opozycyjny pakt senacki? Opozycja sama nie wie

0 0

Czy polskie “Złotka” zwyciężą w ME?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij