Świat

Dramat podczas dziecięcej procesji wielkanocnej. Terrorysta wjechał samochodem w modlące się dzieci

Kilkoro katolickich dzieci zginęło, a kilkadziesiąt odniosło rany po tym, jak nigeryjski nieumundurowany policjant wjechał samochodem w modlących się ludzi. Napastnik i towarzyszący mu mężczyzna zginęli na miejscu zlinczowani przez zrozpaczonych ludzi.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń służb mundurowych, w wyniku ataku zginęło ośmioro dzieci, ale liczba ta może wzrosnąć. Do zdarzenia doszło w nigeryjskiej miejscowości Gombe podczas tradycyjnej wielkanocnej procesji dziecięcej. Według informacji lokalnych mediów napastnicy mieli najpierw obrażać uczestników procesji, zarzucając im bezprawne blokowanie ulicy.

Tamtejsi dostojnicy kościelni potępili ten akt przemocy i zaapelowali do katolickiej ludności o “nietracenie wiary w obliczu trudności, i potraktowanie ich, jako etapu na drodze ku wieczności”. Biskupi potępili też nigeryjskie władze, zarzucając politykom bierność, gdy w kraju dokonywane są mordy na chrześcijanach. Jeden z ważniejszych nigeryjskich hierarchów biskup Mamza, nazwał prezydenta kraju Muhammada Buhariego “śpiącym na służbie” i zaapelował do społeczności międzynarodowej o baczne przyjrzenie się sytuacji w Nigerii. Dostojnik nazwał mordy na ludności chrześcijańskiej “ludobójstwem, jakie dzieje się na naszych oczach, a na które władze patrzą przez palce.”

 

Źródło: stefczyk.info Autor:
Fot.

Ankieta

Najważniejszym postulatem opozycji przed wyborami będzie:

Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij