Wiadomości sportowe z kraju i świata

Napoli odpadło, w półfinałach dwie londyńskie drużyny

Piłkarze Napoli – z Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikiem w podstawowym składzie – przegrali u siebie z Arsenalem 0:1 w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej i odpadli. W półfinałach będą dwie drużyny z Londynu, bo awansowała też Chelsea.

Przez pierwszy kwadrans “Kanonierzy” mieli zdecydowaną przewagę, ale prowadzenie objęli w 36. minucie, kiedy precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego z około 25 metrów popisał się Francuz Alexandre Lacazette.

Wcześniej do siatki trafił Milik, ale gol nie został uznany w powodu pozycji spalonej. Chwilę później polski napastnik niecelnie główkował po precyzyjnym dośrodkowaniu Zielińskiego. Miał także doskonałą sytuację bramkową w drugiej połowie, ale nie trafił w piłkę. Ostatecznie Napoli nie zdołało wyrównać i po dwóch porażkach odpadło z rozgrywek.

Do półfinału awansowała też Chelsea, która pokonał u siebie Slavię Praga 4:3. “The Blues” przystępowali do rewanżu z jednobramkową zaliczką po zwycięstwie w Czechach (1:0), a w czwartek kibice zobaczyli grad bramek. Do przerwy gospodarze prowadzili 4:1 po dwóch golach Pedro. Hiszpan miał udział także przy bramce Francuza Oliviera Giroud oraz samobójczym trafieniu Simona Delego.

Przed przerwą gola dla gości strzelił Tomas Soucek, ale po zmianie stron bramkarza Chelsea dwukrotnie pokonał Petr Sevcik.

W rywalizacji hiszpańskich drużyn Valencia okazała się zdecydowanie lepsza od Villarreal zwyciężając w rewanżu 2:0. Pierwszy mecz zespół z Walencji wygrał 3:1.

W czwartej parze Benfica Lizbona przegrała na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 0:2 i odpadła z rozgrywek mimo zwycięstwa w pierwszym meczu 4:2.

Półfinały – Eintracht z Chelsea i Arsenal kontra Valencia – rozegrane zostaną 2 i 9 maja, a finał – 29 maja w Baku.

Wyniki rewanżowych meczów 1/4 finału Ligi Europejskiej (gwiazdka oznacza awans):

Napoli – Arsenal Londyn* 0:1 (0:1); pierwszy mecz 0:2
Valencia* – Villarreal 2:0 (1:0); 3:1
Eintracht Frankfurt* – Benfica Lizbona 2:0 (1:0); 2:4
Chelsea Londyn* – Slavia Praga 4:3 (4:1); 1:0