Kraj

Nauczyciele nie będą zadowoleni. PiS zamówił badania dotyczące strajku

Strajk nauczycieli miał znacznie utrudnić kampanię polityczną PiS-u przed nadchodzącymi wyborami do PE. Jak przekonuje “Wirtualna Polska” partia rządząca zamówiła specjalne badania dotyczące nastrojów społecznych odnośnie strajku. Ich wyniki nie są zadowalające dla protestujących nauczycieli.

Strajk traci impet i poparcie. Ludzie są nim zmęczeni – przyznaję politycy.

Manifestacja nauczycieli trwa obecnie już dziesiąty dzień pod rząd. Z każdym dniem społeczeństwo coraz bardziej jest zmęczone paraliżem, jaki nastąpił w polskich placówkach edukacyjnych. Politycy PiS w rozmowie z “WP” przekonują, że rzeczywistość jest inna, niż kształtują je niektóre media, mówiące o gigantycznym poparciu rodziców i dzieci dla nauczycieli. Dowodem na to mają regularnie zamawiane przez stronę rządowa badania, które mają wykazać jakie jest poparcie dla protestu. Wyniki nie są optymistyczne dla strony strajkującej.

Dlatego PiS – jak słyszymy – nie musi się wobec nauczycieli “uginać” – czytamy w “Wirtualnej Polsce”.

Za jeden z powodów pogarszającej się opinii społecznej o manifestacji pracowników placówek edukacyjnych wskazuje się Sławomira Broniarz. Konkretnie chodzi o kontrowersyjne wypowiedzi szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego dotyczące matur oraz jego zaangażowanie w obozie opozycji. Dodatkowo wpływ na malejące poparcie ma być kierowanie się przez rodziców, nawet tych najbardziej przeciwnych rządowi, przede wszystkim dobrem dziecka.

Źródło: Wirtualna Polska Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij