Kraj

Brudziński ostro komentuje groźbę niewystawienia ocen uczniom. “To sytuacja nie do wyobrażenia”

Joachim Brudziński skomentował trwający strajk nauczycieli. Zdaniem szefa resortu spraw wewnętrznych niedopuszczalną sytuacją jest brak sklasyfikowania uczniów przez trwający protest.

Bardzo trudno sobie coś takiego wyobrazić. Byłoby to coś krzywdzącego dla i tak już zestresowanej i zdezorientowanej młodzieży – mówił na antenie Polsat News polityk.

Jego zdaniem uczniom należy się ocena oraz możliwość przystąpienia do egzaminów. Minister wyraził obawę, że przez trwający strajk mogą się nie zebrać wszystkie rady pedagogiczne, aby sklasyfikować uczniów. To będzie skutkowało nie tylko brakiem wystawienia świadectwa, ale i także niemożnością przystąpienia do egzaminu dojrzałości.

Brudziński pochwalił przy okazji urzędy wojewódzkie za przeprowadzenie bez zakłóceń testów gimnazjalnych oraz testów ósmoklasisty. Jego zdaniem państwo w tym przypadku sprawnie zadziałało.

Jednocześnie na przyszły tydzień został zapowiedziany tzw. okrągły stół dotyczący oświaty, przy którym członkowie rządu Morawieckiego będą rozmawiali ze stroną związkową, nauczycielami, rodzicami, a także przedstawicielami opozycji, aby obecny spór rozwiązać. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że gotowy jest udostępnić Belweder w celu odbycia rozmów.

Źródło: Do Rzeczy/ Polsat News Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tysiące Irakijczyków z Białorusi wróciło do domu

0 0

Książe Harry grozi, że poda brytyjski rząd do sądu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij